ZpětÚvodSlužby Informace o koupi nemovitosti v Turecku.

Informace o koupi nemovitosti v Turecku.

Pokud máte zájem investovat do nemovitosti v Turecku, je pro Vás připravena přímo na místě naše kolegyně v Turecku, která  se o Vás postará a zajistí Vám letenku, transfer z letiště  a ubytuje Vás v příjemných apartmánechtakže si můžete vyzkoušet život na Turecké riviéře. Pokud si vyberete a koupíte nemovitost, neplatíte nic kromě letenky. Po celou dobu Vašeho pobytu se Vám budeme plně věnovat a odpovíme na všechny Vaše otázky.

A jak probíhá samotný proces při nákupu nemovitosti?

Koupě  nemovitosti v Turecku a koupě nemovitosti v Evropě jsou velmi podobné procesy. Hlavní rozdíl je jen v tom, že je třeba získat povolení od armády v Izmiru, protože pro cizí státní příslušníky je povolené kupovat nemovitosti v Turecku jen ve vymezených částech města.

Jestliže jste „téměř“ rozhodnuti pro některý objekt a nejste si ještě 100% jistí, můžete si ho rezervovat po telefonu.

Jestliže jste se rozhodli daný objekt koupit, zpracujeme Vám  příslušné kupní smlouvy.

Po podpisu kupní smlouvy je potřeba uhradit 20% kupní ceny a následně požádáme místní Katastrální úřad o převod nemovitosti na list vlastnictví.

Místní Katastrální úřad zašle žádost národní správě v Izmiru, aby získal písemné potvrzení, že se objekty nenacházejí ve vojenské oblasti. Doba převodu nemovitosti na cizince trvá obvykle 8 až 12 týdnů. Jakmile máme odpověď, zbývající proces proběhne během jednoho dne. Všechny administrativní úkony související s koupí nemovitosti, uděláme za Vás dopředu.

V ideálním případě jsou na katastru po dobu převodu nemovitosti přítomni prodávající i kupující. Jestliže se nemůžete dostavit na přepis, je možno nám udělit plnou moc. Tato plná moc musí být potvrzená notářem. Jestliže se na katastr dostavíte, bude tam také přítomen podle tureckého zákona soudní tlumočník . Před převodem na list vlastnictví je nutné uhradit zbytek kupní ceny, daně a poplatky z nemovitosti.

I když budete mít svůj list vlastnictví a klíče od své vysněné nemovitosti v rukou, naše práce ještě nekončí.

Pomůžeme Vám Vašim jménem  zapojit elektřinu, vodu a telefon. Poskytneme Vám i podporu při zařizování Vašeho apartmánu nebo vily, úklid, údržbu zahrady a bazénu a také bezpečnostní kontroly nemovitosti.  Jestliže potřebujete malé nebo velké úpravy apartmánu nebo vily, zabezpečíme Vám profesionální personál.  

Aby jste si nemuseli  brát dovolenou  kvůli  úhradě faktur, pojištění a jiným formalitám, rádi Vám poskytneme naše služby. To vám  jistotu, že všechny Vaše účty budou uhrazené pravidelně a včas a také, že na Vaši nemovitost v pravidelných intervalech někdo dohlédne.

Až je vše vyřízené, je načase Vám popřát, aby jste si svou nemovitost příjemně užívali a poděkovali Vám za Vaši důvěru, kterou jste nám dali.