ZpětÚvodO společnosti Firma Vysočiny 2010

Firma Vysočiny 2010

   Firma VYSOČINY 2010

Díky vašim hlasům jsme se stali firmou Vysočiny pro r. 2010 v kategorii "Obchod". Tato soutěž byla vyhlášena Jihlavskými listy ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou kraje Vysočina.

Rozhovor publikován v Jihlavských listech dne 30.11-2010:

Makléř musí umět vše vysvětlit a poradit

Realitní společnost Realitas Partner je relativně mladá, byla založena začátkem března letošního roku. Její majitelka Marta Nagyová tak zúročila své třináctileté zkušenosti v obchodní a stavební činnosti.

Realitních společností přibývá. Prozraďte, prosím, našim čtenářům, jaká by měla být kritéria při výběru realitky – jak pro prodej i nákup nemovitostí?
O firmě vypovídá její zázemí, což jsou kanceláře, webové stránky, způsob propagace, vzdělání a jednání makléřů. Dalším měřítkem pro výběr realitní kanceláře jsou služby, jaké poskytuje. Většinou by to měly být služby právní a finanční, rozsah jejich inzerce, zajišťování odhadů nemovitostí, zpracování daňových přiznání, apod.

Všechny poskytované služby by měla mít realitní kancelář specifikované na svých webových stránkách. Varovným signálem by mělo být to, když makléř tlačí klienta k rychlému podpisu zprostředkovatelské smlouvy, její obsah mu nevysvětlí. Klienti často ani netuší, že podepsali exkluzivní smlouvu minimálně na jeden rok, a makléř se následně o nemovitost nestará, nekomunikuje s prodávajícím a blokuje tímto její prodej. Dalším varovným signálem je také velká fluktuace makléřů, to svědčí o nezdravé a neseriózní realitní společnosti.

Zajímavým odvětvím Realitas Partner je výstavba nízkoenergetických rodinných domů. Jaké je plus takového domu? Plusem nízkoenergetického domu je nízká spotřeba energie na vytápění, která je oproti běžným novostavbám, splňujícím české stavebně-energetické předpisy, poloviční nebo i menší. V porovnání se staršími stavbami lze u nízkoenergetických domů dosáhnout úspor na vytápění 75% i více. Podmnožinou nízkoenergetických domů jsou pasivní domy, které spotřebují až šestkrát méně energie než dnešní novostavby.
Úspora energie na vytápění není a neměla by být jediným kritériem pro stavbu nízkoenergetického domu. Rozhodnutí pro stavbu tohoto druhu je rozhodnutím pro budoucnost. Spojuje v sobě komfort bydlení, energetickou, a tedy i finanční úsporu, ekologické hledisko a správnou volbu stavebních materiálů. Ať vytápíte nízkoenergetický dům čímkoliv, vždy ušetříte. Je to logicky dáno menšími tepelnými ztrátami obvodovými konstrukcemi domů a výplněmi otvorů, ale i výrazně menšími ztrátami větráním.

Výstavbu „zelených“ domů zajišťujete tzv. na klíč. Postaráte se tedy o jeho kompletní dokončovací práce a systémy? Samozřejmě pomůžeme s veškerými technickými informacemi, s kompletní projektovou dokumentací, s vyřízením celého projektu na úřadech a i s vyřízením státní dotace Zelená úsporám. Celý dům pak dokážeme postavit za krátkou dobu a s dohledem na veškeré stavební detaily.

Spolupracujte s ověřenou realitní kanceláří

Chci prodat Chci koupit Výkupy nemovitostí