Exkluzivní prodej

Proč exkluzivita?

Mnoho lidí v tuto chvíli řeší otázku prodeje či koupě nemovitosti. Dovolte mi, abych vám ve zkratce vysvětlil, jaké nástrahy a negativa skrývá tzv. "neexkluzivní prodej". Postup typu "Dám to více realitkám, ať se o to poperou" se někomu zpočátku může zdát jako nejlepší možné řešení, ale popravdě je tomu právě naopak.

Nevýhody pro prodávajícího

  • Žádná RK se plnohodnotně nevěnuje zakázce, jejíž realizaci nemůže mít 100 % pod kontrolou. Projevuje se to zejména na snížených nákladech na inzerci nemovitosti.
  • Vaše nemovitost se objevuje na stejných inzertních místech s často odlišnými údaji a především za zcela odlišnou cenu. Zájemce o koupi taková nemovitost samozřejmě odrazuje.
  • Realizace prodeje je neosobní, uspěchaná a vede ke zcela zbytečným komplikacím.

Nevýhody pro kupujícího

  • Kupující je doprovázen na prohlídku v nedostatečně smluvně vázané nemovitosti.
  • Pokud nemá kupující možnost srovnání nemovitosti na trhu, platí často vyšší cenu. Často se jedná i o několik desítek tisíc korun.
  • Realizace prodeje je neosobní, uspěchaná a vede ke zcela zbytečným komplikacím.

Proč tedy realizovat prodej s jednou RK?

Exkluzivita zaručuje jistotu v realizaci prodeje podle Vašich představ. K tomu je však nutné si vybrat silného a profesionálního obchodního partnera. Prodej a koupě nemovitosti je činnost neobvyklá. Jedná se o obchod a jako takový ho musíte posuzovat. Naše exkluzivní smlouva vymezuje jasná pravidla, práva a povinnosti obou smluvních stran a je oboustranně vyvážená. Důvěřujte nám a nebudete litovat.